GroenLinks-coryfee Paul Rosenmöller gaat de gezamenlijke Eerste Kamerfractie van GroenLinks en de PvdA leiden. Dat hebben de fractieleden unaniem besloten. Het is voor het eerst dat de twee partijen samengaan.

Volgende week zijn de Eerste Kamerverkiezingen. Op basis van de uitslag van de Provinciale Statenverkiezingen is de voorspelling dat de nieuwe fractie 15 zetels krijgt.

Rosenmöller heeft een lange staat van dienst bij GroenLinks. Hij was Tweede Kamerlid, fractievoorzitter in de Tweede Kamer, partijleider en op dit moment fractievoorzitter van de senaatsfractie van GroenLinks.

‘Onderdeel van iets nieuws’

Hij laat weten dat hij het eervol vindt dat hij de eerste fractie met de PvdA mag gaan leiden. “We zijn onderdeel van iets nieuws. In deze tijd van veel afsplitsingen bundelen wij juist onze krachten om Nederland socialer en groener te maken.”

PvdA-fractieleider Mei Li Vos wordt vicevoorzitter van de gezamenlijke fractie, die op 13 juni wordt geïnstalleerd.