Eppo Bruins was tot 2021 Tweede Kamerlid voor de ChristenUnie en wordt nu minister van Onderwijs in het kabinet-Schoof.

De 54-jarige Bruins is voorzitter van de Adviesraad voor wetenschap, technologie en innovatie (AWTI). Hij heeft natuurkunde gestudeerd en zat op het conservatorium met als hoofdvak piano. Hij haalde daar nooit een diploma.

CU-lidmaatschap

Bruins zat van 2015 tot 2021 in de Tweede Kamer voor de ChristenUnie, waar hij zich bezighield met verschillende onderwerpen. Hij was onder meer woordvoerder onderwijs, media en luchtvaart.

Bruins geldt als een prominent binnen de ChristenUnie. Of hij zijn lidmaatschap van de ChristenUnie zal opgeven en lid zal worden van NSC, is nog niet duidelijk. CU-Partijleider Mirjam Bikker is teleurgesteld over het besluit van Bruins. “Hij zit daar niet namens ons”, zegt ze nadrukkelijk.